ماشین مواد غذایی Anko ، آموزشی ویبولیتین
  • paratha
  • paratha
  • paratha

خط تولید Paraca ANKO - از ماشین غذای فردی تا پروژه کلانتری

39 سال 110 کشور ماشین آلات مواد غذایی - ANKO

دستگاه غذای LP-3001 برای ساخت نان کرپ چینی، پای چینی سبز، پایه پیتزا ، پاراتای مغزدار ، دونات کریسانت

نقطه چین شده بخش ها:
نقطه چین شده صفحه فعلی: 110 کشور 39 سال - ماشین آلات ANKO مواد غذایی به شما کمک می کند تا بازار مواد غذایی منجمد

خط تولید Paraca ANKO - از ماشین غذای فردی تا پروژه کلانتری

30 اکتبر، 2017

در طول 39 سال گذشته، ANKO با ارائه ماشین آلات پردازش مواد غذایی با کیفیت بالا و خدمات عالی مشتری، ماشین آلات غذایی را در سراسر جهان فروخته است. تکنولوژی ماهر و طراحی سفارشی انعطاف پذیر، ANKO قادر به فروش ماشین آلات مواد غذایی طولانی مدت و مقرون به صرفه به بیش از 110 کشور جهان.

براساس 39 سال تجربه در زمینه ماشین آلات غذا، پایگاه داده دستورالعمل به طور عمده جمع آوری کرده است معامله ارزش افزوده برای مشتریان همراه با خرید دستگاه خود. بعدها ANKO شروع به فروش خطوط تولید به دلیل نیازهای بازار کرد. یکی از پروژه های کلید در دست، یک خط تولید پاراته برای یک شرکت بزرگ در آفریقای جنوبی بود که یک چالش سرگرم کننده برای مهندسان ANKO بود. از آنجا که این دستور، ANKO دانش طراحی طرح کلید در دست را بدست آورده است، از جمله چگونگی تغییر یک ماشین غذا برای بهبود کیفیت مواد غذایی با توجه به اثرات دما، آب و هوا، روش پخت آرد و دوره استراحت خمیر و همچنین انتخاب آرد.

تکنولوژی ماهر و طراحی سفارشی انعطاف پذیر، ANKO قادر به فروش ماشین آلات مواد غذایی طولانی مدت و مقرون به صرفه به بیش از 110 کشور جهان.

paratha، rotli، چاپاتی
Paratha (همچنین به عنوان rotli یا چاپاتی )

ANKO سفارش چند سال پیش از یک آفریقای جنوبی دریافت یک فرآورده پاراته (همچنین به عنوان روتلی یا چاتاتی) شناخته شده است. این مشتری یکی از خانه های صنعتی پیشرو در تانزانیا بود و تجارت بزرگ آنها فقط چشم باز بود. از آنجایی که از کارخانه تولید شکر، آرد، آب معدنی، بستنی، بیسکویت، آب میوه، و افزودنی مواد غذایی به بسته بندی پلاستیکی و خدمات حمل و نقل، نام آن را دارید! پس از نظم، همه چیز خوب پیش رفت. هنگامی که مشتری ظرف را دریافت کرده بود؛ مهندسین ANKO پس از 23 ساعت سفر را برای نصب نصب کردند.

Paratha (همچنین به عنوان rotli یا چاپاتی ) یکی از پرطرفدارترین ورق های پخته نشده در جنوب آسیا است و مواد تشکیل دهنده آن ساده است: آرد، کره، نمک و آب. این نیاز به جوش آرد، نورد، ورق خمیر و استراحت و همچنین استفاده از کره. استفاده از دستگاه غذا برای شبیه سازی فرآیند دست ساز برای ساخت پاراتاها طعم 100٪ مانند دست ساز، هدف ANKO است.

ANKO سریع و کارآمد نصب دستگاه را به مشتری متصل می کند. سیم کشی برق، عملیات ماشین، و چک کردن قسمت ماشین. خدمات ANKO پس از بازرسی به طور کامل متوقف نشد. ساخت غذا گام بعدی بود. ANKO پیشنهاد کرد که آرد گندم حاوی 11 تا 12 درصد پروتئین برای ساخت بافت مناسب پاراتا باشد. مشتری آنها را به یکی از گیاهان منتقل کرد تا آرد درست را انتخاب کند. مهندس ANKO بدون استفاده از تست تجهیزات آرد تنها کمی از آرد را گرفت و آن را در کف دست گذاشت تا چسبندگی آن را رعایت کند. در پایان، نوع مناسب آرد برداشت شد. " ANKO طور مداوم استادان غذا را برای آموزش کارکنان به منظور ارتقاء دانش غذایی خود دعوت می کند، که برای این وضعیت بسیار مفید است." مهندس ANKO به یاد می آورد. در نتیجه، نوع مناسب آرد برای تولید انبوه یافت شد.

LP-3001 لایه اتوماتیک و خط تولید پاراتای مغزدار
ANKO LP-3001 لایه اتوماتیک و خط تولید پاراتای مغزدار

سفارشی کردن دستگاه غذا بخش خروجی ورق کتری

ظاهرا، یک کاسه ضخیم از کره در یک پوست خمیر می شود و سپس آن را می سوزاند. با این حال، دمای بالای 35 درجه در تانزانیا، زمانی که کره از مخلوط کننده کره خارج شد، در عرض نیم ساعت تبدیل به مایع شد. کره آبریزش شد و سریع شد، که عدم قطعیت کیفیت غذا را افزایش داد. به همین دلیل ANKO تغییر شکل خروجی مخلوط کره را برای کاهش سرعت جریان تغییر داد. همچنین، یک اسپادول فلزی مجهز به گسترش کره به طور مساوی بود.

9 ماشین گام پردازش مواد غذایی - هوای سرد برای تطابق کیفیت کیفیت خمیر و نحوه طراحی گیاه به دلیل فرایند استراحت خمیر

Paratha به معنای لایه خمیر است. هنگامی که پودر آرد در خط فرآوری مواد غذایی وارد می شود، در طی پانزده دقیقه، نه مراحل پردازش وجود دارد، از جمله مخلوط کردن مخلوط خمیر خمیر، ساندویچ، فشرده کردن، ورق خمیر خمیر اول، بسته بندی کره، ورق خمیر دو طرفه، ورق نورد، تشکیل و فشار دادن. در طول فرایند، عواملی که ویژگی خمیر را تغییر می دهند، مانند دمای اتاق، مدت تخمیر و نوع آرد باید حذف شوند. بنابراین، آرد انتخاب شده است. و در مورد دمای اتاق، آن را به نتیجه تخمیر مرتبط است. برای از بین بردن شبکه آرد، خمیر در دمای سرد کمک می کند. بنابراین ANKO یک اتاق تهویه مطبوع پیشنهاد کرد. روز بعد مشتری یک اتاق 21 درجه ای تهویه مطبوع ایجاد کرد و کیفیت غذا افزایش یافت.

جریان کار LP-3001 لایه اتوماتیک و پاراتای مغزدار تولید خط پاراتای مغزدار
فرایندهای کار LP-3001 لایه اتوماتیک و خط تولید پاراتای مغزدار

برای تخمیر زمان لازم بود که سی دقیقه خمیر را طی 12 دقیقه در 12 متر بماند. در پایان، ANKO تصمیم به ساخت یک نوار نقاله بلند برای صرفه جویی در فضا.

تا کنون، هر جنبه به نظر می رسید درست کار می کند، از ابتدا آبیاری آرد، عرض بسته بندی کره و خمیر خمیر آرد تا فرم های خمیر خمیر.

LP-3001 لایه اتوماتیک و خط تولید پاراتای مغزدار
اندازه 10،350 (L) * 7550 (W) * 1800 (H) mm (ترتیب L)
برق 220/380/415 V، 50/60 هرتز، 3 فاز، 10 کیلو وات
ظرفیت (بر پایه 130g / pc) 3000 عدد / ساعت
ظرفیت (بر پایه 90 گرم / رایانه) 3500 عدد / ساعت

ANKO راه حل های ماشین آلات مواد غذایی برای مطبوعات توپ مطبوعات برای ساخت 19mm پیتزا

تا به حال، دهانه خروجی مخلوط کره سفارشی شده است، یک اسپاتل کره ای مجهز شده و یک تهویه مطبوع نصب شده است. توپ های خمیر شکل گرفته و آماده به ورقه های مسطح شده اند. با این حال، بعد از خرد کردن توپ خمیر باقی ماند. دستگاه پرس فشرده ضد زنگ، PP-2 (دستگاه فيلمبرداري اتوماتيک و فشرده سازي)، يک دستگاه پرس مطبوعاتي است که براي ايجاد توپ هاي خمير 80 گرم به ورق ها طراحي شده است.

PP-2 دستگاه فيلمبرداری و فشرده سازی اتوماتيک
PP-2 دستگاه فيلمبرداری و فشرده سازی اتوماتيک

همانطور که می بینید عوامل دیگری وجود دارد که عنصر آرد را تحت تاثیر قرار می دهند؛ جایی که گندم است، فصل برداشت و آب و هوا. بنابراین، اصلاح دستگاه غذا برای دستیابی به اهداف تولید غذا ضروری است. اول، ANKO 30 دقیقه خمیر را ترک کرد اما کار نکرد. سپس توپ های خمیر را خارج از جایی که درجه حرارت 32 درجه بود نقل مکان کرد. این کار کرد!

نزدیک شدن ماشین PP-2 خودکار فیلمبرداری و پرس کردن
PP-2 دستگاه فيلمبرداري و فشرده سازي قادر به توليد ورق خميري با قطر و ضخامت دقيق است.

این وضعیت مشابه ANKO یادآوری کرد که مشتری آن یک تامین کننده پیتزا و از ماشین پیتزا که قادر به ساخت پیتزا بزرگ 19 میلیمتری بود خواست. "بدون شگفتی، صفحه فلزی خم شده به سادگی توپ خمیر را تمیز می کند." مهندس ANKO یادآور شد. بنابراین، ANKO سرعت نوار نقاله را افزایش داده و سرعت غلتک را با یک غلتک متقاطع کاهش داد تا ضخامت مورد نظر ورق خمیر را بدست آورد. یک پودر آرد پاشید، دو نوار نقاله استراحت خمیر (ساخته شد بلند برای صرفه جویی در فضا) به علاوه غلطک، 19mm پوست خمیر آرد ساخته شده بود، و ورق پوست متوقف شد و در طول پردازش می افتد.

در روز چهارم سفر مهندسان ANKO با رئیس دیدار کردند و با خط تولید مواد غذایی و توانایی های تولیدش هیجان زده شد. یک سال بعد، مشتری یک خط تولید paratha را برای مقابله با افزایش فروش خریداری کرد.

PP-2
اندازه 2900 (L) * 960 (W) * 1470 (H) mm
نوار نقاله انباشته 1650 (L) * 670 (W) * 710 (H) mm
برق 220 ولت، 50 / 60Hz، تک فاز، 120 وات
اندازه صفحه را فشار دهید 235 میلی متر
قطر محصول حداکثر 200 میلیمتر
ظرفیت 1500 عدد / ساعت
مصرف هوا 480L / min (@ 8 کیلوگرم / cm³)
وزن ماشین 700 کیلوگرم

بخش مقالات

رده محصولات


درخواستی را ارسال کنید
پرس و جو کن
READY-eSUPPORT
برای کمک به زندگی ، فقط با کلیک بر روی "دایرکتوری زنده"، متخصصان ما به زودی با شما آنلاین خواهد بود.
اشتراک گذاری

جستجو محصولات مرتبط


English | 日本語 | Indonesia | Français | Deutsch | Italiano | हिन्दी | Dansk | Ελληνικά | Việt | Polska | Русский | ไทย | Español | فارسی | Română | 한국어 | Filipino | česky | Português | العربية | українська | Nederlands | Türkçe | Close